Použitie produktov PRO TAN v štyroch krokoch

Krok č. 1 - Príprava

Pred tým, ako začnete aplikovať ktorýkoľvek samoopaľovací prípravok, je potrebné náležite pripraviť pokožku. Prvý krok v tomto procese je odstránenie chĺpkov. Toto môžete vykonať už za 4 minúty pomocou depilačného prípravku - Hair Away®. Pomocou tohto prípravku jemne a rýchlo odstránite nechcené chĺpky a zároveň pokožke poskytnete požadovanú hydratáciu.
Keď je pokožka čistá a bez chĺpkov, odporúčame aplikovať Get buffed® - jemný peeling na vyrovnanie hladiny PH pokožky. Get Buffed® je obohatený o vitamíny a rastlinné výťažky, ktoré poskytujú pokožke dokonalú prípravu pred opaľovaním a aplikáciou ďalších prípravkov. Neutralizácia a vyhladenie pokožky sú dôležité pre aplikáciu farieb bez škvŕn. Jemný peeling vyhladí pleť a predĺži tak dobu opálenia.

Krok č. 2 - Podkladové opálenie (voliteľné)

Použitím samoopaľovacích prípravkov získate základ pre hlboko tmavé opálenie, vďaka ktorému budete vyzerať perfektne ako na súťaži, tak na fotkách mimo súťažného pódia.
Ak túžite po tmavšom opálení Vašej pokožky, tak Vám odporúčame buď samoopaľovacie mlieko Two Minute Tan® alebo Sunny Day®. Tieto bohato hydratačné mlieka Vám pomôžu pomaly dodať tmavšie opálenie a zároveň obsahujú vysoko kvalitné hydratačné zložky, ktoré zanechajú Vašu pokožku hodvábne hladkú. (Sú tiež veľmi vhodné po súťaži, umožňujú totiž rovnomerné vyblednutie opálenia).
Samoopaľovacie prípravky nie sú určené na aplikáciu len v predsúťažnom období, ale aj počas celého roka pre kohokoľvek, kto túži po peknom prirodzene pôsobiacom opálení. Takéto podkladové opálenie nie je nevyhnutné pred aplikáciou súťažných farieb, opálená pokožka však môže zlepšiť ich efekt (prirodzenejší vzhľad , nie je potrebné použiť väčšie množstvo samotnej súťažnej farby).

Krok č. 3 - Súťažná farba

Keď sa blíži termín súťaže, je jasné, že potrebujete dostať vašu farbu na ďalšiu úroveň. V predchádzajúcich krokoch ste zistili, ako je treba náležite pripraviť pokožku a vytvoriť dostatočný opaľovací základ. Teraz prichádza tá správna chvíľa na to, dostať vašu farbu na úroveň šampiónov. Pro Tan Overnight Competition Color® používajú profesionálny atléti už od roku 1987. Jedná sa o jedinečný samoopaľovací prípravok, ktorý Vám umožní dosiahnuť hlbšieho, tmavšieho a dlhšie trvajúceho opálenia a to už po prvom jednoduchom použití. A to najlepšie nakoniec ... 
Vaše opálenie bude bez škvŕn a vybledne tak, ako bežné opálenie, až po 5 - 7 dňoch. Farba je balená vo fľaštičke s rozprašovačom a aplikačnou rukavicou. Aplikujte min jeden deň pred súťažou na osušenú a ošetrenú pokožku. Získate tak dosť času na doladenie opálenia ďalšími vrstvami, prípadne použitím samoopaľovacej peny, podľa potreby.
Samoopaľovacia pena Body Builder bronze® poskytne farbu tmavého orecha, s Bikini Bronze® dosiahnete ultra tmavú, mahagónovú farbu a Physic bronze® vám zabezpečí tmavú mahagónovú farbu pre všetky súťaže. Peny sa ľahko používajú, schnú rýchlo, blednú pomaly. Peny sú ideálne pre bodybuilderov a fitness, ale taktiež môžu byť použité pre modeling, fotografovanie a filmovanie.

Krok č. 4 - Posledné prípravy pred súťažou

Aby ste ukázali vaše vypracované telo v tom najlepšom svetle, musíte venovať pozornosť aj záverečným úpravám. Ponúkane niekoľko produktov, ktoré poskytujú perfektný lesk na javisku a tým upozornia na vašu vaskularitu. 
Ak hľadáte perfektný lesk na pódium, tak vám odporúčame pózovací gel Muscle sheen®, suchý olej Show Shine®, alebo pózovací olej Muscle juice®.
Ak chcete vašu farbu zvýrazniť, potom odporúčame Quick bronze® . Tento produkt má výborný lesk, a je obohatený prídavnými bronzermi. 
Ak chcete zvýrazniť vašu vaskularitu odporúčame vám Hot Stuff Instant Vasodilation®, alebo Hot Quick bronze®
Pre tých, ktorí si chcú zachovať obrysy plaviek či bikín, ponúkame Bikini Bite Suit Fastener®. Tento jemný prípravok s rolovacím aplikátorom pomáha zachovať bielizeň (bikiny, plavky) jemne priliehajúcu na svojom mieste po dobu niekoľkých hodín a je zmývateľný mydlom a vodou.